Hala katili: Banyo ıslaktı bıçağın üstüne kaydı

Yiğit B. geçen yıl eylül ayında Sakarya Mahallesi’ndeki evde tartıştığı halası Safiye Vardar’ı (45) bıçaklayıp öldürmüş, babaannesi Sabriye B’yi de ağır yaralamıştı. 

Sesleri duyan komşuların ihbarı üzerine olay yerine giden polis, kaçan Yiğit B.’yi Panayır Mahallesi’nde yakalamıştı. Yiğit B. çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştı. 

Hakkında “kasten öldürme” ve “kasten öldürmeye teşebbüs” suçlarından dava açılan Yiğit B. bugün hakim karşısına çıktı.

Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Yiğit B. (30), olayda yaralanan babaannesi Sabriye B. ve taraf avukatları katıldı. 

SUSMA HAKKINI KULLANMIŞTI, MAHKEMEDE ANLATTI

Olaydan sonra susma hakkını kullanan ve mahkemede ilk savunmasını yapan sanık Yiğit B, olay öncesinde hakkında evden uzaklaştırma kararı olduğu için birkaç aydır babaannesinde kaldığını anlattı. 

Ölen halası Safiye Vardar’ın kendisiyle düzgün konuşmaması nedeniyle onu uyarması için eniştesiyle daha önce konuştuğunu dile getiren sanık Yiğit B, olay günü de bu sebeple babaannesinin evindeyken halasıyla aralarında tartışma çıktığını belirtti. 

“BANYO ISLAKTI HALAM KAYDI”

Bu sırada sinirle mutfaktan bıçağı aldığını aktaran sanık Yiğit B, “Halam banyoya girmişti. Banyo kapısına tekme atınca halam dışarı çıktı. Banyo ıslaktı. Bana doğru kaydığından elimdeki bıçak halamın göğsüne geldi. Ben halamı kasten öldürmedim. Bıçağı elime korkutmak için almıştım. Suçlamaları kabul etmiyorum.” diye konuştu. 

“BABAANNEM BIÇAĞI ALIRKEN YARALANDI”

Mahkeme heyeti başkanının maktuldeki ve babaannesindeki yaralanmaların nasıl meydana geldiğini sorması üzerine Yiğit B, bunların, babaannesinin kendisinden bıçağı almaya çalışırken meydana geldiğini ileri sürdü. 

Babaanne Sabriye B. ise kızının bıçakla yaralandığı anı görmediğini, kendisinin de torununun elindeki bıçağı almaya çalışırken yaralandığını belirterek, şikayetçi olmadığını ifade etti. 

Sanığın tutukluluk halinin devamına hükmeden mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x